Co to jest Ekogroszek Brykietowany?

ekogroszek-brykietowany

 Ekogroszek Brykietowany  to jedno z tańszych i najbardziej efektywnych alternatywnych źródeł energii o wysokiej kaloryczności. Bardzo dobry zamiennik dla ekogroszku węglowego. Ten produkt powstaje na bazie miału węglowego oraz miału z brykietu torfowego prasowanego pod ogromnym ciśnieniem.

Workowany jest w worki po 25 kg, które zapewniają cyrkulację i dostęp powietrza. Dzięki temu ekogroszek jest suchy i nie dochodzi do parowania podczas przechowywania.

Ekogroszek Brykietowany nie wydziela dymu i gazów, wypala się całkowicie, bez spiekania, rozkłada się na popiół i nie wydziela szkodliwych substancji.

 Proces spalania ekogroszku jest stopniowy i powolny. To świetna alternatywa węgla kamiennego. Ekogroszek Brykietowany to ekologiczne paliwo stałe przyjazne dla środowiska.

 Ten ekogroszek jest zarówno do ogrzewania małych domów jednorodzinnych, jak i budynków użyteczności publicznej oraz obiektów przemysłowych.

 Ekogroszek jest doskonałym paliwem stałym zarówno do kotłów o małej mocy z zasypem ręcznym lub automatycznym, jak również do kotłowni kontenerowych z automatycznym systemem podawania paliwa. 

 Ten rodzaj paliwa uważany jest za jeden z najbardziej ekonomicznych i wygodnych sposobów pozyskiwania energii cieplnej za pomocą kotłów na paliwo stałe. Ma wysoką wydajność, jest kompaktowy i łatwy w transporcie.

Opał powinien być przechowywany bez dostępu do wód gruntowych i zabezpieczony przed opadami atmosferycznymi.

 

Shopping Cart